DİPLOMA ÇEVİRİ HİZMETLERİ

Diplomalarınız ve supplementleri hızlı bir şekilde çevrilir ve apostilli olarak teslim edilir
DİPLOMA ÇEVİRİ HİZMETLERİ

Diploma çevirisi talep eden kurumlar genellikle tek başına diploma tercümesi istememektedir. Bununla beraber diplomanın ekleri, supplement’ler ve kişinin pasaport giriş çıkış kayıtları da istenmektedir. Büromuz bu konuda çok deneyimlidir.

Transkript Tercümesi

Transkript kelimesi genel anlamıyla “not dökümü” olarak bilinmektedir. Mezun olduğunuz okuldan almış olduğunuz bütün dersler ve bu derslere ait süre bilgileri ve alınan notlar ayrıntılı biçimde liste halinde gösterilmektedir. Belgede genellikle alınan derslerin adı, derslerin alınmış olduğu dönem, ayrıca derslerde yapılmış olan sınavlarında alınmış olan notlar, aldığınız notların harf sistemindeki karşılıkları ve AKTS kredileri tablolar halinde gösterilir. Bütün bu bilgilere ilave olarak, eğitim süreciniz sonunda ulaştığınız genel not ortalaması da transkriptin sonunda yer almaktadır.

Diploma Tercüme Fiyatları

Diploma tercüme ücretleri, tercüme edilecek dile göre değişiklik göstermektedir. Bu nedenle iletişim sekmemizden müşteri temsilcinize ulaşarak kesin diploma tercüme fiyatını öğrenebilirsiniz. Diploma çeviri işlemi kısa sürede tamamlanmaktadır. Ancak tercüme edilecek diplomanın yanında transkriptinizde varsa, kaliteli bir tercüme için tercümana yeterince süre vermekte fayda vardır.

Transkript Tercümesi ve Transkript Çeviri Hizmetleri

Transkript tercümesi alanında en çok talep edilen belgeler; ilköğretim transkript tercümesi, ortaöğretim veya ortaokul transkript tercüme, Lise transkript çevirisi, Ön lisans transkript tercümesi, Üniversite veya diğer adıyla lisans transkript tercüme, Yüksek lisans veya başka bir söyleyişle master transkript tercüme, Phd veya doktora transkript tercüme ve sertifika programları transkript tercümesidir.

Gerekli Tercüme Belgeleri

Diploma tercümesi talebi olan kişilerin ihtiyacı olan diğer gerekli belgeler: Pasaport Çevirisi, Erasmus Belgeleri Çeviri, Tam Vukuatlı Nüfus Kâğıt Örneği Belgesi Çeviri. Adli Sicil Kayıt örneği Evrakı Çevirisi, Taahhütname Çeviri, Vekâletname ve Muvafakatname Tercümesidir.

Bu kapsamda ihtiyacınız olan ilk belge pasaportunuzdur. Dünyada kullanılan bütün pasaportlarda genellikle İngilizce ve yerel dil bulunmaktadır. Ancak gideceğiniz ülke İngilizceyi veya lokal dil olarak Türkçeyi kabul etmiyorsa belgenizin istenilen dile çevrilmesi gerekmektedir.

Erasmus programları, eğitim kurumlarının öğrenci değişimleri ile birbirleri ile işbirliği yapmaları için hazırlanmış Avrupa Birliği programıdır. Bu kapsamda yurt dışına çıkacak öğrencilerin tercümesini yaptırması gereken çok sayıda belge bulunmaktadır. Bu yazıda bulunan belgelere ilaveten Erasmus+ Davet Mektubunun da tercümesi gerekmektedir.

Tam Vukuatlı Nüfus Kâğıt Örneği Belgesi e-devlet şifresi ile internetten alınabilmektedir, ancak bazı ülkeler ıslak imzalı ve mühürlü belge talep etmektedir. Bu nedenle ilgili belgeyi en yakın nüfus müdürlüklerinden almak gerekmektedir. Söz konusu belgenin gidilecek ülkenin dilinde olması gerekmektedir.  

Adli Sicil Kaydı Belgesi veya diğer adıyla Sabıka Kaydı Belgesi de e-devlet üzerinden alınabilen belgelerdendir. Söz konusu belge e-devlet portalı üzerinden çok dilli olarak verilmektedir. Bu kapsamda tercümesi yapılan diğer belgeler; Hapis cezası kararı ve adli para cezaları gibi belgelerdir.

Taahhütname belgelerinin tercümesi için öncelikle şahsın gereli taahhütnameyi noterlikten vermiş olması gerekmektedir. Sonrasında taahhütname belgesinin tercümesi, belgenin gideceği ülkenin ana diline çevrilmesi gerekmektedir.   

Muvafakatname Çevirisi yurt dışına çıkacak şahıs 18 yaşını doldurmamışsa velilerinden her biri tarafından noterlikte muvafakatname verilmiş olması gerekmektedir. Söz konusu belge ile çocuğun annesi tarafından babası ile yurt dışına çıkabilir izni verilmektedir veya babası tarafından annesi ile yurt dışına çıkabilir izni verilmektedir. Ayrıca annesi ve babası tarafından üçüncü şahısla yurtdışına çıkabilir izni de muvafakatname ile verilmektedir. Belge noterliklerde düzenlenmekte ve bir yeminli tercüme bürosu tarafında çevirisi yapılmaktadır.

Vekaletname Tercümesi, de muvafakatnamede olduğu gibi önce noterde hazırlanmış ve onaylanmış olması gerekmektedir. Vekaletname ile şahıs bir başka şahsa yetki devri yapmaktadır ve bu durum noter tarafından onaylanmalıdır. Daha sonrasında müşteri temsilcimizi arayarak belgenizin çevirisini istediğiniz dile yaptırabilirsiniz.

DİPLOMA ÇEVİRİ HİZMETLERİ – ONAYLI DİPLOMA TERCÜME

×