DİPLOMA TERCÜME FİYATLARI

diplomalarınız uygun fiyatlarla tercüme edilir
Çeviri Ücretleri

Diploma Tercüme Ücreti

Diploma çeviri konusu çok hassas bir alan olması nedeniyle ücretlendirmesi genellikle ikinci planda kalmaktadır. Ancak yine de konuya değinecek olursak, diploma tercüme fiyatı diplomanın diline ve tercüme edilecek hedef dile göre değişmektedir. Bunun yanında ücrete etki eden bir diğer unsur da onay süreçleridir. Genellikle noter onay ücreti diploma tercüme ücretinden çok daha fazla tutmaktadır.

Noter Onaylı Diploma Çeviri Fiyatları

Diploma tercüme noter onay ücretleri noterlik harç oranlarına göre değişmekte olup, her yıl yapılan fiyat ayarlamalarından da etkilenmektedir. Diploma tercüme ücreti ve diploma noter onay fiyatının güncel olarak ne olduğunu öğrenmek için bireysel müşteri temsilcimizi aramanızı önermekteyiz.

DİPLOMA TERCÜMESİ FİYATLARI – ÇEVİRİ ÜCRETLERİ ise 1000 karakter çeviri ücreti 2021 olarak hesaplanmakta olup, bu konuda da diplomanın dili ve tercümesi yapılacak olan dili belirterek, güncel çeviri ücretini bireysel müşteri temsilcinizden öğrenebilirsiniz.

Noter onaylı diploma çevirisi

Diplomanızın çevirisine noter onayı yaptırıp yaptırmayacağınızı öğrenmenizin en kesin yolu, belgenizi vereceğiniz kurumu arayarak sormaktır. Noter onay ücreti masrafına katlanmamak için evrakınızı ibraz edeceğiniz ülkedeki ilgili kurumu arayıp sorarak muhtemel ve gereksiz noterlik masrafından kurtulabilirsiniz. Zira Avrupa, Amerika gibi batı ülkelerinin büyük çoğunluğu yeminli tercüme formatında çevirisi yapılmış belge istemekte ve noter onayı istememektedir.

Noter Tasdik Fiyatları

Tercümesi yapılacak diplomanızın yanında transkript ve suplement (diploma eki) gibi belgeleriniz de varsa Sayfa başına çeviri ücreti hesabı ile belgelerinizin toplam çeviri maliyetini öğrenmek için de iletişim kanallarımızdan bizleri arayabilirsiniz.

Apostil ücreti 2021 konusu da bu alanda işlem yaptırmak isteyen vatandaşlarımızın aradığı konular arasında gelmektedir. Apostil işlemi kaymakamlıklar ve valiliklerde yapılmakta olup çoğunlukla ücretsizdir. Diplomalarınız, transkriptleriniz, suplementleriniz ve diğer belgelerinizin yeminli tercüme formatında, noter onaylı tercüme olarak veya apostilli çeviri olarak tercümelerinin yapılması için bizi aramanız yeterli.

Son dönemde yurt dışında eğitim taleplerinde yaşanan artışlar nedeniyle İngilizce Diploma Tercümesi, Almanca Diploma Çevirisi, İngilizce Transkript’in yanında ÖSYS Sonuç Belgesi Çevirisi talepleri de gelmektedir. Ayrıca yurt dışında belgelerin götürüleceği kurumun talebi doğrultusunda noter onayı ve apostil onayı da talep edilmektedir.
Bütün bunların yanında yurt dışına gidip eğitimini tamamlayan öğrencilerin karşılaştığı yeni bir sorun da YÖK Denklik işlemleridir. Söz konusu öğrenciler eğitimini Almanya’da Amerika’da vs.. tamamladıktan sonra Türkiye’de yaşamaya karar verirlerse, okudukları üniversite ve bölümün Türkiye’de de geçerli olması için YÖK Denklik başvurusu yapmaları gerekmektedir. Bunun için de yurt dışından getirdikleri diploma ve transkriptlerinin noter onaylı tercüme formatında çevirisinin yapılması gerekmektedir. Çeviri sonrası e-devlet üzerinden başvuru yapılmaktadır. Başvuru sonrasında belgelerin sunulması için YÖK’den randevu alınarak belgeler götürülerek YÖK’e teslim edilmektedir. E-devletten müracaat aşaması bireysel olarak yapılması gerekmektedir, ancak belgelerin YÖK’e teslimi sizin adınıza vekalet verilerek başkası tarafından da yapılmaktadır. Ankara’da değilseniz ve sadece belge teslimi için Ankara’ya gelmek istemiyorsanız Akademi Tercüme ve Danışmanlık Hizmetlerinin tecrübeli personeli size bu konuda da yardımcı olacaktır.

×